stiklas

Apie stiklą ir jo savybes

Stiklas – visiškai skaidri, patvari, sąlyginai tvirta ir labai ilgaamžė medžiaga. Jau nuo senų laikų naudojamas. Gamybos technologijoms tobulėjant, vis dažniau pritaikomas kasdienėje aplinkoje.

Stiklas tapo mėgstamu ir populiariu dėka savo išskirtinių savybių. Priešingai nei daugelis statybose, apdailoje ar architektūroje naudojamų medžiagų, stiklas bėgant laikui nekeičia savo formos, nesioksiduoja ir nekeičia spalvos. Visiškai atsparus vandens ir kitų skysčių įsigėrimui. Yra itin lengvai valomas ir prižiūrimas, taip pat plačiai pritaikomas.

Mūsų kompanija „Stiklo Darbai“ gali pagaminti unikalius, jūsų poreikius ir norus atitinkančius stiklo gaminius. Šie gaminiai yra aukštos kokybės, ilgaamžiai ir estetiškos išvaizdos, todėl pritaikomi prie kiekvieno interjero ar eksterjero.

Grūdintas stiklas

Grūdintas stiklas – tai paprastas stiklas, apdorojamas termiškai, taip išgaunant jo didesnį (5-6 kartus) atsparumą. Tai pasiekiama stiklą įkaitinant iki labai aukštos temperatūros ir staigiai atvėsinant. Todėl šis stiklas tampa itin atsparus.

Duždamas jis subyra į smulkius gabalėlius, tačiau yra plačiai paplitęs dėka savo tiek fizinio tiek terminio atsparumo. Šis stiklas dažnai naudojamas vitrinoms, lentynoms, pertvarom, dušo kabinoms ar turėklams gaminti. Yra ilgaamžis ir tvirtas.

Kaip ir kitos stiklo rūšys, taip ir grūdintas stiklas, gali būti matinis, tonuotas arba visiškai skaidrus. Taip pat įmanoma stiklus nudažyti Jūsų norima spalva.

Tonuotas stiklas

Tonuotas stiklas, tai išskirtinis, daug spalvų ir atspalvių galintis turėti stiklas. Tarp populiariausių yra pilka grafito ir bronzinė spalvos. Šis stiklas populiarus ne tik dėl atspalvių įvairovės, tačiau taip pat dėl savo unikalių savybių. Jis turi savybę absorbuoti saulės šviesą. Jis apsaugo baldus ir kitus tiesiogiai saulės spindulių veikiamus paviršius nuo išblukimo, formų keitimo.

Tonuotas stiklas kaip ir visos kitos stiklo rūšys, gali būti matinis, permatomas arba net veidrodinis. Šis stiklas gali būti tiek tamsus tiek šviesus, tačiau verta paminėti, kad tamsesnis tonuotas stiklas nesukuria nemalonios prieblandos.

Matinis stiklas

Matinis, tai paprastas stiklas, kurio paviršius apdorotas rūgštimi arba padengiamas plėvele. Šis stiklas yra nepermatomas, tačiau praleidžia šviesą, todėl galima įžvelgti už stiklo esančio daikto kontūrus.

Galima  išgauti visiškai matinį stiklą arba su raštais, atvaizdais, dalinai matinį stiklą. Ši stiklo rūšis dažnai naudojama pertvarose, lentynose, vitrinose, balduose ar net pastatų fasaduose. Šio stiklo priežiūra yra sudėtingesnė, jį plaunant nerekomenduojama naudoti šiurkščių kempinių ir agresyvių cheminių priemonių.

Laminuotas stiklas

Tai stiklas, kai reikia maksimalaus saugumo. Laminuojami 2 arba daugiau stiklų tarpusavyje. Naudojama plėvelė tarp  stiklų gali būti: balta, matinė arba skaidri. Stiklų  storis parenkamas kiekvienam  užsakymui individualiai. Kuo storesni  stiklai, tuo didesnis saugumas. PVZ. Jeigu turėklui naudojame  8 mm  storio  stiklą, sulaminuotą su 8 mm  storio stiklu ir vienas iš jų sudužta – tai  kitas apsaugo visą konstrukciją.

INDIVIDUALŪS STIKLO GAMINIAI

Mūsų įmonė „Stiklo Darbai“ specializuojasi unikalių, individualius poreikius ir norus atitinkančių stiklo gaminių produkcijoje. Mūsų aplinkoje gausu stiklo, miestuose gausu stiklu apdirbtų pastatų, namuose rasite veidrodžių, pertvarų, lentynų ar dušo kabinų. Dėka plataus panaudojimo galimybių ir savo unikalių savybių, stiklas tampa mūsų gyvenimo dalimi.

Stiklo gaminiai jūsų namams, prekybos centrui, biurui ar namo eksterjerui prideda estetikos, inovatyvumo, elegancijos ir spindesio. Šie elementai paverčia mūsų aplinką išskirtine, įdomia ir unikalia, todėl tikimės, jog stiklas taps mūsų kiekvienos dienos maža puošmena.

AR ŽINOJAI?

Stiklas turi dar vieną paplitusį pavadinimą – „Kietasis skystis“. Taip vadinamas dėl savo dalinai kristalinės struktūros. Stiklo kristalų forma yra netaisyklinga, panaši į vandens ledo būsenoje.

Taip pat stiklas neturi griežtai apibrėžtos užšalimo temperatūros – kristalai stiklo viduje gali pradėti migruoti net ir nepasiekus lydymosi temperatūros. Iki šių dienų mokslininkai ginčijasi, kas yra stiklas – kristalas ar superšaltas skystis.

Stiklo gaminiai, Stiklo pertvaros, Stiklo durys puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika.